Doskonałym sposobem na podniesienie trwałości i atrakcyjności powierzchni różnorodnych placów, skwerów, alejek, czy też ulic jest skorzystanie z profesjonalnej usługi układania kostki granitowej oraz jej zakupu w TOMSTONE Radom i, co ważne, w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Kostka granitowa – trwałość i dobra cena

Bez wątpienia kostka granitowa doskonale wpisuje się w obraz wielowiekowego i praktycznego użytkowania we wszelkich zastosowaniach, stając się doskonałym materiałem zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i tworzenia efektownych układów, czy też wzorów w różnych aranżacjach, niezależnie od stopnia skomplikowania i uwarunkowań miejsca inwestycji.

Na jej trwałość i wytrzymałość składa się wiele właściwości, pośród których na uwagę zasługuje niezwykła odporność na ściskanie, uderzenia, mróz, czy też wilgoć. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że kostka brukowa granitowa jest coraz częściej wybieranym przez klientów z Radomia i wielu innych miejscowości Polski obrobionym produktem natury. Ogromna różnorodność kolorystyczna oraz szeroka gama rozmiarów oferowanych przez nas kostek granitowych umożliwia realizacje wszelkich projektów. Co ważne, charakteryzuje je również bardzo atrakcyjna cena.

Układanie kostki granitowej

Obok możliwości wyboru, a tym samym zakupu kostek granitowych, proponujemy również profesjonalne usługi brukarskie, których atutem jest układanie zapewniające bezproblemowe użytkowanie, bez obaw o trwałość podłoża. Co więcej, korzystając z naszych usług oraz produktów, inwestorzy mogą liczyć nie tylko na akceptowalne dla obydwu stron ceny, ale również na ich niezmienność, ponieważ układanie kostki granitowej jest w naszym wykonaniu wyjątkowo efektywne. Dbamy zarówno o najwyższą jakość, jak i o wyeliminowanie poprawek, co wiąże się z brakiem strat materiałowych.

Realizację danego przedsięwzięcia przeprowadzamy zgodnie z nakreślonym schematem:

  1. wykonanie wykopu tj. korytkowania dla planowanej powierzchni, którego głębokość jest adekwatna do rodzaju gruntu i zakładanego obciążenia,
  2. stabilizacja gruntu poprzez odwodnienie i podbudowę kruszywem naturalnym, łamanym, tłuczniem lub tzw. chudym betonem,
  3. osadzenie krawężników odpowiednich wielkością dla danej inwestycji,
  4. wykonanie warstwy podkładowej z odsiewek kamiennych bądź podsypki piaskowo-cementowej,
  5. wypoziomowanie (wyrównanie) podłoża,
  6. ułożenie kostki granitowej,
  7. wstępne wypełnienie szczelin drobnym piaskiem, żwirem lub mączką granitową,
  8. zagęszczenie kostki brukowej specjalistycznymi urządzeniami wibracyjnymi,
  9. uzupełnienie materiału wypełniającego szczeliny.

Niezwykle ważnym aspektem zapewnienia najwyższej jakości każdej inwestycji, o który szczególnie dbamy, jest takie układanie kostki granitowej, by pomimo dobrej przepuszczalności nawierzchni, zagwarantować szybkie odprowadzenie wody opadowej poprzez właściwe dla danego projektu jej nachylenie.